УДАР

З ким буде УДАР?

Після домовленостей щодо зняття кандидатур в одномандатних округах, Об’єднана опозиція в черговий раз запропонувала Віталію Кличко приєднатися до її програмових засад. Трохи пізніше депутат від Партії регіонів Григорій Смітюх заявив, що не виключає співпраці з УДАРом у новому парламенті. У цих політичних сил, мовляв, багато спільних позицій.

Що ж це за позиції, на які сподівається представник ПР?

Ознайомившись на інтернет-сайті ЦВК із програмою Українського демократичного альянсу за реформи (а саме так розшифровується абревіатура УДАР) я знайшов щонайменше п’ять точок майбутньої співпраці між УДАРом та ПР.

1. «Продавати і здавати в оренду землі державної і комунальної власності винятково на аукціонах. Надати право власності на землі сільськогосподарського призначення виключно фізичним особам – громадянам України».

Власне кажучи, це та сама вимога, яку зараз проштовхує Партія регіонів – фактично вже зроблено кілька кроків для того, щоб розпочати вільну купівлю-продаж землі. Причому влада наполягає на тому, щоб землю мали право купувати лише громадяни України.

Уявити, до чого це призведе в умовах зубожіння на селі не важко – протягом дуже короткого часу українська земля перейде до власності олігархів, причому – за суто формальною ціною (адже конкуренції, практично, не буде). Звісно, селяни (ті, звичайно, у яких землю куплять, а не відберуть) отримують якісь гроші, але втратять не тільки землю, але і взагалі можливості жити на селі – адже нинішні земельні олігархи прямо кажуть, що 80% сучасних селян їм не потрібні...

Щоправда слід сказати, що з українських політичних партій послідовно виступає проти купівлі-продажу землі лише Комуністична партія. Декларує, що вона також проти і «Свобода», але вона приєдналася до політичної угоди із «Батьківщиною», за якою вільна торгівля землею має початися після 2015 року (коли, як сподівається опозиція, президентську посаду отримає її представник).

Читайте также:  Как Украина воспроизводит традиционные формы управления

Але, так чи інакше, немає сумнівів, що УДАР підтримає земельну реформу.

2. «Запровадити адресність як основний принцип призначення соціальної допомоги, унеможливити її одержання заможними особами».

Все виглядає красиво і навіть справедливо, якщо забути що на ліберальному «новоязі» під «адресною соціальною допомогою» мається на увазі в кращому випадку «монетизація» пільг (це коли замість безкоштовного проїзду додають кошти, достатні, на думку чиновників, для того, щоб їздити громадським транспортом), а в гіршому – їх скасування.

Та це ж і є мрія Сергія Тигіпка! І це і є те, проти чого протестували минулого року чорнобильці та афганці… Чи не збирається Віталій Кличко використовувати свою богатирську силу задля того, щоб захищати Верховну Раду від нещасних інвалідів? Сподіваюсь, що ні…

3. «Застосувати єдиний для всіх принцип нарахування пенсій. Поетапно перейти до накопичувальної пенсійної системи».

Ключова фраза тут друга. Йдеться, власне кажучи, про відмову держави від надання пенсій. Адже накопичувальна система передбачає, що люди віддають частину своїх доходів в працездатному віці до недержавних пенсійних фондів, від яких і отримують пенсію – із своїх, завчасно вкладених грошей.

Зараз від такої системи відмовляються навіть в тих країнах, де вона працювала протягом десятиліть. Причина дуже проста – в умовах економічної кризи пенсійні фонди масово розоряються, а ті, які залишились не можуть гарантувати навіть збереження вкладених коштів.

Чи варто повторювати, що зміст реформ, які зараз здійснюються в Україні, – відмова держави від соціальних гарантій?

4. «Поетапно запровадити доступну і прозору систему обов’язкового медичного страхування, гарантованого державою».

Знову ж таки, під красивою назвою ми бачимо всього лише відмову від безоплатної медицини, яку нам гарантує Конституція і не хоче забезпечити держава. Адже «страхова медицина», це те ж саме, що і «накопичувальна пенсійна система». Тобто працююча людина віддає частину своєї зарплати до страхової компанії, яка і оплачує лікування у випадку хвороби. Якщо людина не хворіє, то страховики користуються цими грошима як їм завгодно. А якщо лікування виявляється дорожчим, ніж страхова сума, то платити треба з власної кишені…

Читайте также:  Новая социология на Украине: рейтинг «Социса» соответствует ожиданиям заказчика

Ця вимога УДАРу цілковито відповідає змісту медичної реформи. Як раз зараз її ідеолог Тетяна Бахтєєва пропонує вилучити з Конституції згадку про безкоштовну медицину. Що ж, голоси майбутньої фракції УДАРу для внесення таких змін до Основного закону вона вже має…

5. «Гарантувати обов’язковість і безоплатність повної середньої освіти, безоплатність професійно-технічної освіти. (…) Започаткувати прозору програму державних грантів для навчання обдарованої молоді у найкращих вищих навчальних закладах України і світу».

Дякуємо Кличку, що він залишає нам безкоштовну середню та спеціальну освіту! Проте, підкреслення цього наочно показує – ніякої безкоштовної вищої освіти УДАР в подальшому не передбачає. Звісно, якщо ти є сином керівника державної адміністрації, то ти зможеш претендувати на державний грант (докази «обдарованості» знайдуться миттєво), а ось для дітей простих селян чи робітників залишається ПТУ…

Власне, тут Кличко лише скопіював систему, що фактично вже створена в Україні. Єдине, що зараз в інститутах є набір за кошти держбюджету, а так буде тільки грант (позика під конкретні умови).

Звичайно, що УДАР може і підписати політичну угоду із опозиційними партіями. Але, поза сумнівами, у парламенті він буде реалізувати свою програму, яка за своїм антисоціальним змістом навіть радикальніша, ніж програма реформ уряду Азарова –Тигіпка…

Leave a Reply